iFlautistiLondýnské flétnové kvarteto iFlautisti ve složení Danielle Jałowiecka, Kerstin Picker- Kubitschek, Jitka Smutná, Ilona Veselovská vzniklo začátkem roku 2008, kdy se jeho současné členky potkaly v rámci studia na londýnské Royal College of Music. Již zde spolupracovaly na několika velmi úspěšných projektech a v současnosti prezentují mladou generaci interpretů, kteří se snaží o nový přístup v oblasti historicky poučené interpretace staré hudby. Své programy a náplně koncertů koncipují vždy velmi originálním způsobem a představují dynamický ansámbl přinášející publiku nový pohled v oblasti tradiční zobcové flétny.

 

 

iFlautisti

iFlautisti

iFlautisti

 

Kromě staré hudby se věnují intenzivně soudobému repertoáru. Spolupracují aktivně se současnými zahraničními i českými hudebními skladateli jako např. Chiel Meijering, Tomi Räisänen, či Jan Rokyta jr., jehož skladby zazněly nedávno v podání iFlautisti v přímém přenosu na BBC Radio 3. Seskupení se také pravidelně podílí na kulturně vzdělávacích projektech v rámci Brighton Early Music Festival a předává své zkušenosti nejmladším posluchačům. V roce 2010 soubor obsadí pozici mladých interpretů na London New Wind Festival, Newbury Spring Festival a Bury St Edmunds Festival ve Velké Británii.

Vzdělání/Kvalifikace

Danielle Jałowiecka Royal College of Music, Londýn, Velká Británie
Sydney Conservatorium of Music, Austrálie
CNR Boulogne Billancourt Paris, Francie
Kerstin Picker-Kubitschek Mozarteum University, Salzburg, Rakousko
Royal College of Music, Londýn, Velká Británie
Jitka Smutná Janáčkova konzervatoř v Ostravě, ČR
Vysoká škola Báňská-Technická Univerzita Ostrava, ČR
Royal College of Music, Londýn, Velká Británie
Ilona Veselovská Konzervatoř Teplice, ČR
Royal College of Music, Londýn, Velká Británie
Royal Conservatoire, Den Haag, Holandsko

„iFlautisti combines consummate virtuosity with a really unusual and inventive approach to programming, and above all their performance are spirited and fun.“

Ashley Solomon, Artistic Director, Florilegium