The SwingsThe Swings: Petr Hanzlík (leader), Petr Jindra, Pavel Švestka, Jiří Hruška. Známé pražské vokální kvarteto The Swings představuje v Čechách ojedinělý a originální druh hudební zábavy – stylový jazzový vícehlasý zpěv inspirovaný zlatou érou swingu. Toto kvarteto půsoí na české i evropské hudební scéně již více než dvacet let. Živá, zábavná a zároveň profesionální a kultivovaná vystoupení kvarteta nabízí americkou i českou swingovou klasiku.

Členové kvarteta stáli během své existence například u vzniku Melody Makers Ondřeje Havelky, dále spolupracovali např. s Bohemia Big Bandem, karlínským Hudebním divadlem, Milanem Lasicou a Bratislava Hot Serenaders a Big Bandem Českého rozhlasu. The Swings bývají vítanými hosty televizních i rozhlasových pořadů.

The Swings vystupují buď jako samostatné kvarteto s doprovodem vlastní kytary a houslí, nebo se svým dvou až pětičlenným doprovodným bandem (klavír, kontrabas, kytara, bicí, saxofon). Kromě těchto zmíněných obsazení má kvarteto svá vlastní aranžmá také pro klasický big band.

The Swings The Swings The Swings