Jana LahodnáKlarinetistka Jana Lahodná je laureátka mezinárodní soutěže Pražské jaro z roku 2008 s cenou za nejlepší interpretaci povinné skladby Karla Husy a cenou Nadace Život umělce. Vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením ve třídě prof. Jiřího Krejčího, Pražskou konzervatoř u profesorů Ludmily Peterkové a Milana Poláka a Hudební Akademii múzických umění v Praze ve třídě prof. Jiřího Hlaváče a prof. Vlastimila Mareše.

V roce 2008 absolvovala půlroční stáž u prof. Justa Sanze na Real Conservatorio Superior de Musica de Madrid. V listopadu 2012 získala třítýdenní stipendium ke studiu v Bostonu, u prof. Jorge Montilla. Mezi další soutěžní úspěchy patří například 1. cena z mezinárodní soutěže v italské Brescii či 2. cena ze Soutěže Konzervatoří České Republiky. V roce 2011 získala cenu Leoše Janáčka. Sólově vystupuje s PKO, PKO, Českým komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, Jihočeskou filharmonií či Severočeskou filharmonií Teplice. Spolupracuje se světově uznávanými umělci a komorními tělesy, jako jsou například Andre Cazalet, Felix Renggli, Diemut Poppen, Hansjörg Schellenberger, Irina Kondratěnko, Ludmila Peterková, Jan Talich či Zemlinského kvarteto.

V roce 2010 sólově vystoupila s PKF a dirigentem Jiřím Bělohlávkem v přímém televizním přenosu při předávání cen Trebbia. S Jiřím Bělohlávkem také v roce 2011 zahajovala Pražské jaro Mou vlastí. Pravidelně natáčí pro Český Rozhlas a koncertuje u nás i v zahraničí.

Od roku 2006 je členkou Filharmonie Hradec Králové a v sezónách 2009/2010 a 2010/2011 byla stážistkou Pražské komorní filharmonie.